Cagiva

UŽIVATELSKÉ A SERVISNÍ MANUÁLY MOTOCYKLŮ CAGIVA

Značka Cagiva spatřila světlo světa v roce 1978. Její název vychází ze zkratek tří slov: jména zakladatele Castiglioni Giovanni a místa vzniku Varese. Nejdříve pohltila známého výrobce Aermacchi, v roce 1985 přišla na řadu Ducati (do září roku 1996), o rok později došlo na další italskou legendu Moto Morini. Národní expanze začala v roce 1986 kapitálovým spojením se švédským výrobcem - Husqvarnou. Rozmach pokračoval i v letech devadesátých. V roce 1992 koupil Claudio Castiglioni tehdy "mrtvou" značku MV Agusta a v roce 1997 začala Cagiva úzce spolupracovat se značkou Derbi.
  Cagiva se účastnila závodů Rally Paříž-Dakar a motokrosových závodů.  Začátkem devadesátých let začíná mít firma finanční potíže a postupně se spolek  začíná rozpadat. Po prodeji Ducati, používá Cagiva do svých sériových motocyklů motory značky Suzuki. Krátce na to se osamostatňuje i podnik Moto Morini.  Finanční problémy však přetrvávají nadále a proto do hry vstupuje asijský koncern Proton a získává 49% podíl Cagivy.
  Vzestup značky od roku 2000, jsme zaznamenali především díky modelům V-Raptor, Raptor, popř. Navigátor. Všechny tyto modely měly výborné dvouválcové motory od Suzuki . V-Raptor měl i osobité krytí řidítek, které mu propůjčovalo neotřelý vzhled.


Z NAŠÍ DATABÁZE UŽIVATELSKÝCH PŘÍRUČEK A SERVISNÍCH MANUÁLŮ CAGIVA VYBÍRÁME TYTO:
(Pokud zde nenajdete manuál k Vašemu motocyklu, napište nám a v případě, že bude v naší databázi servisních manuálů, rádi Vám ho pošleme)
Mototrade Třebíč (Číhalín) +420 739 353 555
info@mototrade.cz
Pravidelné informace
© Mototrade 2005-2021 Akceptujeme platební karty Vyrobila firma McRAI