oblíbené

OMEZENÍ VÝKONU MOTOCYKLU

Aktuálně dokážeme výkonově omezit drtivou většinu sériově vyráběných motocyklů na trhu a to za pomocí sady od německé firmy Alpha Technik

Omezení výkonu motocyklu

Omezení se provádí v souladu s rozhodnutím Ministerstva dopravy (odbor provozu silničních vozidel) o hromadných přestavbách č. HP-0150 č.j. 918/2011-150-SCH2 ze dne 29.3.2011.

Aktuálně dokážeme výkonově omezit drtivou většinu sériově vyráběných motocyklů na trhu a to za pomocí sady od německé firmy Alpha Technik. Pro přesné informace o možnosti omezit Váš stroj je nutné poskytnout typ motocyklu, rok výroby, typ motoru, VIN číslo a výkon v kW. Většinou je nejsnadnější zaslat nám na email Info@mototrade.cz oskenovaný velký TP z obou stran, kde jsou všechny tyto informace uvedeny.

Možnosti omezení:


11 kW – na tento výkon lze omezit pouze motocykly se zdvihovým objemem válců do 125 ccm

25 kW – omezit lze pouze motocykly s maximálně dvojnásobným výkonem než je 25 kW, tzn. motocykly, které mají zapsáno ve velkém TP výkon max. 50 kW a s  poměrem výkonu ke hmotnosti do 0,2 kW/kg. Výjimku tvoří řidičské průkazy vydané do  19.1.2013, v tomto případě je možné omezit na 25kW motocykl z jakéhokoliv výkonu.

35 kW – platné od 19.1.2013, omezit lze pouze motocykly s maximálně dvojnásobným výkonem než je 35 kW, tzn. motocykly, které mají zapsáno ve velkém TP výkon max. 70 kW a s  poměrem výkonu ke hmotnosti do 0,2 kW/kg

Jak se to dělá:

Samotné omezení výkonu motocyklu bývá z velké většiny prováděno mechanickou formou a to různými dorazy na plynu, dorazy šoupátek, difuzory v sacím potrubí nebo ve výfukovém traktu, popř. kombinací všech těchto způsobů. Nemalou výjimkou jsou i motorky, kde probíhá snížení výkonu elektronicky a to výměnou celé řídící jednotky. Po namontování patřičného systému je motocykl opatřen plombou, jejíž číslo se zapisuje do velkého TP, a která zabraňuje neoprávněné demontáži omezovací sady.

Co to stojí:

Kompletní cena omezení je od 9.000 Kč. V této ceně je zahrnuta omezovací sada, práce spojená s montáží a zápis nových údajů do velkého TP. Před objednáním omezení je nutné složit zálohu ve výši 4.000 Kč, jelikož sada je vyráběna vždy na konkrétní typ a  VIN motocyklu a nelze ji použít na žádný jiný stroj.

Evidence motorových vozidel:


Jakmile je sada namontována a zákazník obdrží všechny potřebné dokumenty a velký TP, v kterém jsou změny zapsány, musí zajít na dopravní inspektorát, kde vrátí původní malý TP a požádá o vystavení nového s údaji o omezení stroje.
Mototrade Třebíč (Číhalín) +420 739 353 555
info@mototrade.cz
Pravidelné informace
© Mototrade 2005-2022 Akceptujeme platební karty Vyrobila firma McRAI