SILNIČNÍ SPORTOVNÍ
 Silniční sportovní

Vznik této kategorie můžeme datovat někdy do přelomu sedmdesátých let minulého století. V této době se začínají objevovat modely motocyklů, které vycházejí ze závodních speciálů. K výrobě je používáno stejných technologií, a v podstatě zkušenosti získané na závodních polygonech jsou implantovány do sériových, pro silniční provoz homologovaných modelů. Motorky s výkonem více než 100 hp, které byly na tu dobu ohromující se stávají bestsellerem. Díky použitým materiálům, technologiím a vůbec složitosti výroby, jsou však motocykly poměrně drahé a pro většinu zájemců tudíž nedostupné.
Největší rozmach této kategorie začíná v 90. letech minulého století, možná spíš začátkem roku 2000, kdy jsou supersportovní motorky běžně k dostání a kdy se dají sehnat za velice dobré peníze ojeté stroje ze zahraničí. V současnosti snad neexistuje výrobce motocyklů, který by neměl v nabídce nějaký supersportovní kousek, svým výkonem se blížící k hranici 200 hp. Dnes víc jak kdykoliv dříve, se smazávají rozdíly mezi závodním speciálem a sériovým strojem. Dnešní motocykly jsou opravdu na špičkové úrovni a poměrem hmotnosti k výkonu atakují hranici 1hp/1kg což je téměř neuvěřitelná hodnota.

Známé modely sportovních silničních motocyklů :

Suzuki GSX-R 1000, Honda CBR 1000RR Fireblade, Yamaha YZF-R1, Kawasaki ZX 10R, BMW S1000RR, Aprilia RSV 1000, Ducati 1198R, Triumph Daytona 675R atd.

Motocykly SILNIČNÍ SPORTOVNÍ v aktuální nabídce

Množství prodaných motocyklů mluví za nás!
K dnešnímu dni jsme prodali více jak 3160 mototorek
Máme tisíce spokojených zákazníků, neboť naše motorky jsou v perfektním technickém stavu a samozřejmě se všemi originálními doklady. Přesvědčete se sami. Prohlédnout prodané motorky
V aktuální nabídce nebyly nalezeny Žádné motocykly odpovídající zadaným podmínkám.
Prohlédněte si naši kompletní nabídku.
Mototrade Třebíč (Číhalín) +420 739 353 555
info@mototrade.cz
Pravidelné informace
© Mototrade 2005-2021 Akceptujeme platební karty Vyrobila firma McRAI